Recenzja książki: Nowy rozdział – Agata Kołakowska

Nowy rozdział – Agata Kołakowska

Fot: mat. pras.

Kocham bezkrytycznie Agatę Kołakowską i jej książki. Nowy rozdział potwierdza, że ta miłość jest całkowicie zasadna. To książka pełna wyrazistych bohaterów, przewrotnej intrygi, z mądrym końcem, jakiego po autorce można oczekiwać.

To też pierwsza książka Kołakowskiej, w której znajdziesz (delikatny, ale jednak) wątek kryminalny, kolejny dowód, że autorka wszechstronną pisarką jest, a czytelnicy mogą kupować jej książki w ciemno. Satysfakcja gwarantowana. Bohaterką książki nowy rozdział jest Kalina Milewska, autorka poczytnych thrillerów, która właśnie napotkała na poważny twórczy kryzys. Jej redaktor Maciej Tarski czeka na kolejne rozdziały jej najnowszej książki, po drodze szukając nowych talentów. Kolejny e-mail z propozycjami od potencjalnych autorów nie wydaje się odbiegać od innych, ale kiedy Tarski wgłębia się w szczegóły tekstu, znajduje w nim wiele wątków z życia własnego i Kaliny. Kim jest tajemniczy nieznajomy, który wydaje się znać szczegóły niedostępne postronnym osobom? Czy to członek rodziny, czy niebezpieczny psychopata?

Kołakowska pozwala nam snuć przyjemne domysły, zręcznie lawirując pomiędzy wątkami z życia Kaliny i Macieja. Stopniowo odkrywa kolejne karty, dając nam okazję do spekulacji, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Zaręczam: nie znajdziecie. Jak dobra autorka, Kołakowska nie zdradza więcej sekretów niż musi, tak abyśmy na końcu mogli poczuć przyjemne zaskoczenie. To ciut kryminał, ciut opowieść o rodzinie, z małą domieszką dramatu, romansu i małą niespodzianką na samym końcu. Kołakowska pokazuje, że umie znacznie więcej niż to, za co doceniają ją jej dotychczasowi czytelnicy. Zaczarowuje wspaniale zarysowanymi bohaterami i fabułą inną niż wszystkie, a jednocześnie taką, w której znajdziesz wątki z własnego życia.  Nowy rozdział to magiczna, hipnotyzująca książka. Kiedy następna i dlaczego tak późno?

Marta Czabała

Tytuł: Nowy rozdział
Autor: Agata Kołakowska
Wydawnictwo: Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.