Dlaczego warto mieć kota?

Dlaczego warto mieć kota?

Fot: Pixabay

Nie tylko przyjemnie na niego popatrzeć. Koty, co udowodniono naukowo, pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Wiesz, co zawdzięczasz kotu?

Unikasz chorób krążenia

A przynajmniej zmniejszasz ryzyko ich wystąpienia. Liczne badania (np.: opublikowane niedawno przez uniwersytet stanowy w amerykańskim stanie Minnesota) pokazują, że osoby nie posiadające kota znacznie częściej (nawet 40%) zapadają (i umierają) na choroby krążenia. Kociarze doświadczają mniej zawałów serca, a kiedy go dostają, szybciej dochodzą do siebie niż osoby, w których domach nie mieszka kot.

Obniżasz ciśnienie krwi

Wystarczy, że pogłaskasz kota, a twoje ciśnienie krwi z pewnością spadnie. Osoby posiadające kota (według badań z uniwersytetu w Nowym Jorku), mają znacznie niższe ciśnienie niż te, które żyją bez zwierzaka.

Zmniejszasz ryzyko wylewu

Badania uniwersytetu w Minnesocie pokazały, że właściciele kotów doświadczają wylewów nawet 30 procent rzadziej niż osoby nie posiadające kota.

Przyspieszasz zrastanie kości

Kocie mruczenie ma częstotliwość 20-140 Hz. To wystarczy, aby miało terapeutyczne działanie. Przy dźwięku między 25 a 50 Hz szybciej zrastają się kości, a mięśnie łatwiej się regenerują.

 

2 komentarze

  • AgnieszkaG napisał(a):

    Warto mieć kota. Mam 5 letnią kocicę, która często kładzie się na moje zmęczone nogi. Kiedy byłam w ciąży to cały czas leżała przy moim brzuchu. Relaksowała mnie 🙂 Koty czują, kiedy nas coś boli i szybko przychodzą z pomocą 🙂

  • perfumowa kraina napisał(a):

    Mam 2 koty. Jednego ze schroniska i drugiego przygarniętego z ulicy. Nie wyobrażam sobie domu bez kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.