Jak zdobyć motywację do ćwiczeń?

być motywację do ćwiczeń?

Fot: Shutterstock

Chciałabyś regularnie ćwiczyć? Zobacz, jak możesz znaleźć motywację do treningów.

Podobno, aby się do czegoś przyzwyczaić, musisz czynność wykonywać codziennie, przez 21 dni z rzędu. Większość z nas nie ma na to ani czasu, ani ochoty. Niestety nie ma cudownego sposobu, aby ćwiczenia stały się naszym przyzwyczajeniem i rutyną w ciągu dnia. Możesz jednak zastosować kila prostych sposobów, by opuszczenie treningu było dla ciebie rzeczą niewyobrażalną.

Nagradzaj samą siebie

Wizja zdrowia czy kilku utraconych kilogramów może zadziałać, ale na pewno nie jest dostateczną motywacją dla wszystkich. Wypróbuj więc system konkretnych nagród. Po każdym treningu wypij pyszne smoothie w ulubionej kawiarni lub obejrzyj kilka odcinków serialu. Z czasem zauważysz, że wewnętrzna motywacja będzie większa, a małe nagrody nie będą aż tak ważne. Mózg zacznie kojarzyć wysiłek z dobrym samopoczuciem po treningu.

Podejmij zobowiązanie w obecności innych

Chociaż codziennie składasz sobie mniejsze lub większe obietnice, szanse na ich dotrzymanie wzrastają, jeśli robisz to w obecności innych osób. Obiecaj przyjaciołom, że będziesz ćwiczyć lub dołącz do grupy internetowej, która wspólnie motywuje się do działania. Możesz dodatkowo podnieść stawkę, podpisując zobowiązanie, że za każdy opuszczony trening płacisz przyjacielowi np.: 5 zł. Podejmij dłuższe zobowiązanie, np.: 3 treningi w tygodniu przez 3 miesiące.

Znajdź wszystkie przeszkody

Wyobraź sobie nie tylko cel ostateczny, ale też wszystkie przeszkody, które stoją ci na drodze. Twoja droga do realizacji celu będzie znacznie łatwiejsza. Dowodzą to amerykańskie badania, gdzie grupa badanych kobiet chciała jeść mniej śmieciowego jedzenia. Uczestniczki eksperymentu poproszono o to, aby zastanowiły się, dlaczego do tej pory nie były w stanie tego zrobić i wymyśliły korzyści jedzenia bardziej zdrowych rzeczy. Te z nich, które odkryły stojące na drodze przeszkody, wypracowały też lepszą metodę, żeby osiągnąć cel.

Zaangażuj gotówkę

Wiele firm chce dzisiaj inwestować w zdrowie pracowników i płaci za ich członkostwo na siłowni czy na basenie. Badania dowodzą, że osoby, w które inwestuje firma, opuszczają treningi znacznie rzadziej niż te, które same za nie płacą. Dołącz do aplikacji mobilnych, w której uczestnicy zrzucają się dla tych, którzy najbardziej restrykcyjnie przestrzegają ćwiczeń. Kto wie, może wygrasz uzbieraną pulę pieniędzy.

być motywację do ćwiczeń?

Fot: Shutterstock

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.