10 dobrych peelingów gommage

10 dobrych peelingów gommage

Fot: Phtogennica

Masz wrażliwą skórę? Oczyszczaj ją peelingami typu gommage. Nie podrażniając, skutecznie odświeżają naskórek.

Skóra człowieka przechodzi naturalny, regularny cykl odnowy naskórka. Przeciętnie trwa on 28 dni. Komórki naskórka obumierają, złuszczają się i są zastępowane nowymi. Z wiekiem proces regeneracji słabnie, skóra staje się słabsza, wiotka i matowa. Aby wspomóc odnowę naskórka, świetne są peelingi gommage. Polecane są każdemu, a na pewno osobom, które mają cerę wrażliwą, naczynkową.

Co to jest gommage?

Gommage oznacza po prostu złuszczanie, ścieranie. Mianem gommage określa się peelingi enzymatyczne, które działają jak gumka do ścierania. W peelingu gommage nie znajdziesz drobinek, ale enzymy, które rozpuszczają martwe komórki naskórka, odprężają skórę i przywracają jej naturalny blask. Rozjaśniają i dotleniają skórę, pomagają w regeneracji i usunięciu toksyn.

Gdzie robić gommage?

Peeling gommage możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym albo w domu. Dla osiągnięcia najlepszych efektów warto go wykonywać systematycznie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Nie każdy peeling z nazwą gommage jest nim naprawdę. Prawdziwy gommage po nałożeniu na skórę lekko przysycha. Ścierasz go palcami. Roluje się a wraz z nim martwy naskórek.

La Roche-Posay

Obraz 1 z 10

Preparat zalecany do stosowania dla skóry wrażliwej. Łagodnie oczyszcza i wygładza skórę. Cena ok. 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.